Biserica “Adormirea Maicii Domnului” din Glăvănești

Viața parohiei Noiembrie 29, 2017

Parohia Glăvănești are o Biserică mare cu hramul “Adormirea Maicii Domnului” și două paraclise de cimitir cu hramurile “ Sf. Arh. Mihail și Gavril” și cu “Sf. Cuv. Parascheva”.

Avem nevoie de fonduri și materiale pentru finalizarea reparațiilor exterioare la Paraclisul SF. Cuvioasei Paracheva si a lucrarilor de la praznicar . Consideram ca Biserica si tintirimul reprezinta cartea de identitate a comunitatii . Biserica este locul cu cele mai multe bucurii si tristeti deopotriva , iar cimitirul este locul de unde ne tragem radacinele prin mormintele stramosilor nostri .

Citește alte articole despre: biserica, Adormirea, Maicii, Domnului, Glăvănești